INNOVATSIOONIPÄEVEestlaste robotifirma sai hiigelsuure investeeringu, kõige rohkem paigutas raha Mercedes-Benzi omanik. Starship pakiveorobotit saab uudistada ka innovatsioonipäeval

Saksa autotootja, Mercedes-Benzi omanikfirma Daimler investeeris Eesti pakiveorobititega tegelevasse idufirmasse Starship Technologies koos partneritega 17,2 miljonit dollarit ehk üle 16 miljoni euro, kirjutab The Wall Street Journal.

Starship tõusis selle investeeringuga hoobilt Eesti kõige väärtuslikumate idufirmade tabeli etteotsa.

Lisaks Daimlerile investeerisid Eesti idufirmasse veel ka Ventures, Matrix Partners, ZX Ventures, Morpheus Ventures, Grishin Robotics, Playfair Capital ning HOF Capital.

Starship Technologies tutvustas möödunud nädalal toimunul tehnoloogiamessil CES ka Mercedesega koostöös valminud emalaeva, mis kujutab endas Mercedes-Benzi väikebussi, kus sees kullerroboteid täita saab. Toona antud intervjuus ütles Starshipi pressiesindaja, et Mercedes-Benz, mille omanik on Daimler, ei ole ettevõttes investor.

Kuna Starship kasutab kauba vedamiseks maa peal liikuvaid droone, on nendega töötamine märksa lihtsam, kui lendavate droonidega.

“Meil on mitmetes riikides ning USA osariikides palju rohkem tegutsemisvabadust, kuna meie tegevus on täiesti legaalne ning pole vaja, et seaduseid või regulatsioone muudetaks,” ütles Starshipi tegevjuht Ahti Heinla.

Starshipi tehtud investeering on üks suurimaid summasid, mis viimastel aegadel Eesti idufirmadesse pandud on. Möödunud aasta rekordiks on Transferwise’i paigutatud üle 23 miljoni euro ning teisel kohal ongi Starship Technologies. 2015. aastal suutsid Eesti idufirmadest sellest rohkem investeeringuid kaasata vaid taas Transferwise ning Adcash ning varasematel aastatel ühtegi nii suurt investeeringut korraga Eesti idufirmadesse tehtud pole.

Kõigi aegade Eesti idufirmade investeeringute edetabelis on Starship praegu neljandal kohal.

Videot Starshipi tegemistest messil CES 2017 saad vaadata siit.

Foto: Ronald Liive

Allikas: http://geenius.ee/uudis/eestlaste-robotifirma-sai-hiigelsuure-investeeringu-koige-rohkem-paigutas-raha-mercedes-benzi-omanik/