INNOVATSIOONIPÄEVEKSPERT: Kõik tahavad oma firmat, mitte enam Skype'i tööle

Sajast nutikast alustavast firmast 80 ebaõnnestub, ainult 20 jäävad ellu ja hakkavad arenema.

Neljapäeval Ülemiste Citys toimunud Tallinna innovatsioonipäeval "Innovatsioon pole raketiteadus!" arutleti, kas Eestis on uuenduslikkust liiga vähe või liiga palju. Mõttearendajateks olid meie üks tuntumaid reklaami- ja turundusasjatundjaid Olav Osolin. Samuti firma Solon Partners konsultant Yrjö Ojasaar ja Tehnopol Startup Inkubaatori juht Martin Goroško, kelle mõlema töö on nõustada alustavaid innovaatilisi ettevõtteid.

Loe edasi

Kairi Pauskar: maailma vallutab vaid maailma tasemel meeskond

 TransferWise'i personaliarhitekt Kairi Pauskar selgitab tänasel mitmekesisuse päeval, et rahvusvaheline meeskond on ambitsioonika ettevõtte edu alus.

Pagulasdebati seisukohad jagunevad laias laastus kolmeks. Ühed võtaksid vastu kõik. Teised ütlevad, et vastuvõtt peaks tuginema selgetele alustele, kuna mitmekesisus rikastab, kuid riske peab arvestama. Kolmas äärmus ütleb: «Eesti kvoot on null.»

Loe edasi

Innovatsioonipäeva üks esinejatest Vestige Verdant nomineeriti Gala Spa Awards konkursi kolme esimese hulka

Vestige Verdant on nomineeritud Euroopa ühel kõige prestiižsemal iluauhindade konkursil Gala Spa Awards esimese kolme hulka - see on sama tähenduslik kui filmimaailmas Oscar.

Loe edasi

Prototroni 10 tõusvat tähte on teie ees!

Sel korral oli 10 potensiaalikamat ideed välja sõeluda äärmiselt raske ja konkurents oli tihe - ideed uudsed ning meeskonnad väga motiveeritud, olles oma toote või teenusega turule jõudmise läbi mõelnud.

Loe edasi

Tõeline innovatsioon! Elektrijalgratas teab, mis ilm väljas on ja kaugele ta sõita jõuab

"Seitsmeste uudiste" digiminutid võtsid luubi alla elektrijalgrattad. Saates  uuriti Eesti jalgrattatootja Ampler (endine Ööbik) uut elektrijalgrataste valikut ja külastame elektrijalgrataste äpi loojat nimega CoModule.

Vaata täpsemalt ühte innovatsioonipäeva esinejat juba videost! 

Innovatsioonihangete konverents jagab maailmakogemusi

Eesti esimesel innovatsioonihangete konverentsil „Edukas hangib nutikalt“ saab kuulda parimatest innovatsiooni hankimise näidetest Hollandist, Soomest ja Eestist. Lisaks tutvustab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus uut innovatsioonihangete programmi.

Loe edasi

Puhtad seinad, hoidke alt - Eesti idufirma Sprayprinter sai ühisrahastusest raha kokku

Eesti idufirma Spraypirnter, mis teeb Tartus nutikaid seinale joonistamise aerosoolvärve, mida saab mobiilist juhtida, sai ühisrahastuse saidil Indiegogo soovitud rahasumma kokku, et seinalejoonistamise automatiseerimist laiemalt edasi arendada.

Loe edasi

Disaineritööna valminud puulips on hea vestluse algataja

Tavapäraste äriühingute kõrval luuakse igal aastal arvukailt õpilasfirmasid. Päris äriühingust erineb õpilasfirma selle poolest, et ta on õppeprotsessi osa. Õpilasfirma registreeritakse Junior Achievement Eesti juures. Õpilasfirmad tegutsevad üksnes Junior Achievement Eesti koolituse läbinud ja õpetamise õiguse omandanud õpetaja või konsultandi juhendamisel, kes vastutab õpilasfirma tegevuse eest. Õpilasfirmasse võivad kuuluda aga ainult õpilased, minimaalne liikmete arv on kolm.  Kooliaasta lõppedes tegevus lõpetatakse.

Loe edasi