INNOVATSIOONIPÄEVInnovatsioonihangete konverents jagab maailmakogemusi

Eesti esimesel innovatsioonihangete konverentsil „Edukas hangib nutikalt“ saab kuulda parimatest innovatsiooni hankimise näidetest Hollandist, Soomest ja Eestist. Lisaks tutvustab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus uut innovatsioonihangete programmi.

Konverentsile on oodatud hankijad ja poliitikakujundajad ministeeriumitest, avaliku sektori asutustest, kohalikest omavalitsustest ja teistest organisatsioonidest, mis määratlevad end hankijateks riigihangete seaduse kontekstis. Lisaks on väga oodatud nii hangetel kogenud pakkujad kui ka väikesed ja alustavad innovaatilised ettevõtted. Konverents on osalejatele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine, mis on avatud kuni 15. aprillini. Kohtade arv on piiratud!

Konverentsil saab kuulda 2014. aastal Euroopa innovaatilisimast hankest, milleks oli haiglavoodite puhastustehnoloogia ostmine Rotterdami ülikooli haiglale. Hankimise protsessist, selle eripäradest, väljakutsetest ja tulemuseni jõudmisest annavad ülevaate nii hankija kui ka hankelepingu võitnud mikroettevõte.

Soome üks uuendusmeelsemaid linnu, Tampere, tutvustab linnavalitsuse innovatsiooni ostmise parimaid näiteid ning seda, kuidas on uudsete lahenduste ostmise praktika kavas muuta tavapäraseks osaks linna hankestrateegiast.

Lisaks tutvustatakse Eesti digitaalse kohtutoimiku lahenduse ning seitsme linna leedvalgustuse projekti lahenduste hankimist. Esmakordselt avatakse Eestis innovatsiooni edendavate hangete toetusprogramm, konverentsil tutvustatakse ka selle võimalusi.

Konverents toimub 21. aprillil Tallinnas Kultuurikatlas. Lisainfo ja registreerimine SIIN.