INNOVATSIOONIPÄEVTallinna Innovatsioonipäeva raames toimub konverentsialal MiniEXPO, kus innovaatilised ettevõtted, säravad start up'id ja õpilasfirmad tutvustavad oma innovaatilisi tooteid ja teenuseid.

 

TempID

 www.tempid.ee

TempID on ühekordselt või korduvalt kasutatav nutikleepekas mis mõõdab ja salvestab kehatemperatuuri andmed. Kehatemperatuur on mobiiliga viipega loetav. Rakendusega saab analüüsida tervise näitajaid või saata andmed mugavalt arstile. Hoides endas patsiendi koodi saab toodet kasutada ka patsiendi ID-na. TempID vähendab mõõtmis-protseduuridele kuluvat ressurssi ja ravikulusid, tõstab terviseandmete jälgimise efektiivsust võimaldades täpsemat ravidiagnoosi. Kasutajagrupid: kodukasutajad, ravimitööstus, meditsiinilised uuringud ja haiglad. Mugav nii patsiendile kui arstile.

WTC Tallinna Tuleviku Tippkompetentside Keskus

 wtc.ee

WTC Tallinna Tuleviku Tippkompetentside Keskuse boksis saab kogeda HTC Vive vahendusel virtuaalreaalsust ja teha tutvust Robotis Premium humanoidrobotiga.

Kompetentsikeskus avab kesklinnas Parda tänava uksed juba mais 2017. 400 m2 alal paikneb virtuaalreaalsuslabor, ruumikas kuue erineva platvormiga varustatud robootikalabor, mis kõlbab nii täiskavanu ja lapse ühisõppeks aga ka täiskasvanute täienduskoolituseks. Robootikaklassi saab tellida ka üritusele, vt treilerit.

Lisaks asuvad keskuses 20-55 m2 suurused õppeklassid, kus saab privaatses keskkonnas läbi viia üritusi ja koosolekuid. Keskus hakkab pakkuma tellimusel ka kohvihommikuformaadis lühiseminare erinevatel tuleviku tippkompetentside teemadel oma ala parimate lektoritega.

AlphaGIS

 www.alphagis.ee

AlphaGIS pakub maailmas levinuimat terviklikku ArcGIS-tarkvaralahendust, mille universaalne ülesehitus ja tarkvarade omavaheline sidusus võimaldab paindlikult kasutada, analüüsida ja levitada mistahes kujul asukohapõhist infot. ArcGIS rikkalik funktsionaalsus pakub efektiivseid ja kasutusvalmis tööriistu lisaks tubastele tingimustele ka välitöödel tegutsemiseks ning need on mugavalt rakendatavad erinevatele kasutajagruppidele (valdkonnaspetsialistid, välitöötajad, juhtkond) nii lokaalsetel töökohtadel kui ka läbi veebikeskkonna nutiseadmetele.

Cleantech ForEst

 www.cleantechforest.ee

Cleantech ForEst on mittetulunduslik organisatsioon, mille eesmärgiks on toetada Eesti rohetehnoloogia innovatsiooni ja äri, millest saavad kasu nii majandus kui ka keskkond. 

Koostöös oma partneritega keskendutakse Eesti cleantech arengu edendamisele ja kiirendamisele ettevõtluses, toodete ja teenuste ekspordis ning teaduses ja innovatsioonis. Cleantech ForEst on Climate-KIC partner Eestis ning korraldab suurimat cleantech äriideede võistlust "ClimateLaunchpad."

Adapter

 www.adapter.ee

Ettevõtjale, kes vajab kiiret ja asjalikku lahendust oma arenguteel olevatele väljakutsetele, on nüüd olemas uus abiline. www.ADAPTER.ee on värav Eesti parimate teadus- ja arendusasutuste pakutavate teenuste, teadmiste ja arendusvõimaluste juurde. 

Avokaado

 avokaado.ee

Avokaado on SaaS-tüüpi platvorm, mis võimaldab dokumentide koostamist ja haldamist kiirelt ja nutikalt – see pakub ajakohast sisu ning tööriistu nii dokumentide koostamiseks, läbirääkimiseks ja allkirjastamiseks kui ka meeldetuletuste seadmiseks ja turvaliselt pilves säilitamiseks. 

Erinevalt teistest dokumendihalduse programmidest, saab Avokaado kasutaja lihtsatele küsimustele vastates koostada isegi kõige keerulisemaid lepinguid kiirelt ja mugavalt.

MoleQl

 moleql.com

MoleQL on haridusalane tarkvaralahendus, mis põhineb augmenteeritud ehk liitreaalsuse tehnoloogial. Rakenduse põhieesmärk on aidata õpilastel keemiat paremini mõista ning selle õppimisest rõõmu tunda.

Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus

www.smit.ee

Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus loob ja haldab tarkvara, mida kasutavad politseinikud, päästjad, piirivalvurid, päästekorraldajad (Häirekeskus), kodakondsus- ja migratsiooniametnikud. Lisaks pakume ESTER raadiosidet, meil on 24/7 töötav kasutajatugi ja tehnikud üle Eesti, kes aitavad politseinikku või päästjat just seal kus ta parasjagu asub.

Loe edasi

Collect.net

 www.collect.net

Asjade või pakkide üleandmispunkt, mis tänu kõrgtehnoloogiale teeb paki sisestamise ja saamise senisest veelgi kiiremaks ja mugavamaks.

Loe edasi

Cody

 www.cody.ee

Cody on programmeerimise õppeplatvorm, mis õpetab programmeerimiskeeli nii nagu Lingvist võõrkeeli. Kõigepealt saab õppida selgeks lihtsaima programmeerimiskeele Pythoni õppematerjalid ning seejärel ülesandeid lahendama asuda: korda sõnakaartidega, ennusta programmi tulemit, täida tühjad lüngad, paranda vigased koodiread ning koosta oma programm. Kogu õpe on personaalne ehk vea tegemisel tuleb sarnane ülesanne uuesti lahendada, kuna just oma vigadest õpitaksegi. Prototüüpi saab katsetada veebilehel cody.ee.

Mektory

 www.mektory.ee

TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory viib kokku teadlased, üliõpilased ja ettevõtjad ning kasvatab kooliõpilaste seast inseneridele järelkasvu. Mektory aitab siduda ülikooli teoreetilist õpet praktilisega ja valmistab ette paremal tasemel ja ettevõtetega koostöökogemusega insenere. TTÜ Mektory Startup programm innustab koolinoori ja üliõpilasi idufirmasid looma ja toetab nende ideede arengut. 

Capster

www.capster.ee

"Capster on koostöös Eesti erialaarstidega arendatud ninaloputusseade, mis mahub taskusse ning pakub aastateks meditsiiniteadusel põhinevat, efektiivset ja looduslikku ravimeetodit inimestele, kes vaevlevad pideva nohu käes. Kompaktset Capsteri seadet on lihtne kasutada ning sellega saab nina loputada korraga 500ml füsioloogilise lahusega, mis voolab läbi nina madala positiivse survega. Capster jõudis Eesti turule 2016. aasta sügisel.

Prototron

 www.prototron.ee

Prototron toetab ideede elluviimist IKT, elektroonika, mehhaanika, tervisetehnoloogia ja rohetehnoloogia valdkondades. Ennekõike on raha taotlema oodatud füüsiliste toodete loojad, samas on Prototron toetamas ka uusi ja raskesti kopeeritavaid tarkvaralahendusi.

Oma idee ellu viimiseks saavad raha taotleda kõik tudengid, leiutajad ja ettevõtjad.

Topsiring

 www.topsiring.ee

Eestis visatakse ära 200 000 ühekordset topsi iga päev - aastas on see kogus võrreldav Olümpia hotelli kõrguse mäega. Topsiringi lahenduseks on nutikad panditopsid avalikel üritustel ja tänavapildis. NCF kiibiga varustatud panditopsiga saab üritustel joogi osta automaadist, ilma järjekorras seismata. Puhtama Eesti terviseks! 

Vaga Aed

 www.vagavesi.ee

Vaga Aed kogub talutootjatelt ja töötleb levinud söödimaa ravimtaimed nõges, naat ja malts tervist toetavaks tooraineks. Külmkuivatustehnoloogiat (freezedry) kasutades säilib 99% tooraine toiteväärtusest. Sel moel saadud tooraine on hinnatud ravimi-, ilu  ja toiduainetetööstustes. Fookus on nõgesepulbri tootmisel. Ettevõtte käsutuses oleva talutootjate võrgustiku kaasabil suurendatakse töödeldava tooraine kogust suurtööstustega tellimuslepingute sõlmimiseks vajalike mahtudeni.

Ettevõtluskeskus

 ettevotluskeskus.ee

Ettevõtluskeskus on võtnud parimad startup ettevõtete õppimise praktikad ja juhtimisteadmised ning teinud need mikro- ja väikeettevõtjatele kättesaadavaks ja lihtsasti kasutatavaks. Ettevõtluskeskusesse on oodatud nii alustavad kui tegutsevad ettevõtjad, kellel on tõeline soov tõsta oma konkurentsivõimet kohalikul või rahvusvahelisel tasandil. 

Ampstükk

www.ampstukk.ee 

Ampstükk mahedad vahepalad – see on 100% muretu maiustamine! Tegemist on uue lähenemisega Eesti toiduainetööstuses: maiustused valmivad külmpressi meetodiga ja ilma lisatud suhkruta. Tulemuseks on kőrge kiudainesisaldusega toorbatoonid, mis on toitvad ja energiast pakatav ampsud kaasavőtmiseks trenni, autosse, matkale, taskusse või miks mitte ka heaks vahelduseks kiirele tööpäevale. Meie meelest ei pea näksimine olema patune nauding. Vastupidi – olgu see alati rahuldust pakkuv hetk, mis lisab vajalikku kütust sinu päeva!

Poirot.Systems

 poirot.systems/

Ettevõtte eesmärgiks on alkohooli ja toitlustuse valdkonna läbipaistvamaks ja arusaadavamaks muutmine kogu Euroopas läbi täpse ja kiire inventuuri - bluetoothi kaudu ühendatud digitaalne kaal ja iPadi peal olemasolev äpp, mille abil saab teha inventuuri 15-20 min jooksul (tavaliselt vajab selline inventuur tund-kaks aega). 

SinuLab

 sinulab.ee

SinuLab.ee on uue põlvkonna juhtimistarkvara, mis on suunatud mikro-,väikese- ja keskmise suurusega ettevõtetele. Tarkvara koondab endas nii traditsioonilise töötajate andmehalduse (personalihaldus), talendi-ja arengu juhtimise lahendused ning tulemusjuhtimise tööriistad. Lihtne ja mugav kasutajaportaal, erinevad raportid ja soovijatele erilahendused. 

 

 

NUTIKAS

 www.etag.ee/nutikas

www.archimedes.ee/nutikas

NUTIKAS ehk nutika spetsialiseerumise rakendusuuringute toetus on mõeldud ettevõtetele, kel on soov oma toodete või teenuste arendamiseks viia läbi rakendusuuring või tootearendusprojekt koostöös teadusasutusega. Pakutav toetuse summa ühe projekti kohta on 20 tuhat kuni 2 miljonit eurot. Toetusi jagab SA Archimedes koostöös Eesti Teadusagentuuriga.

CrabSec

 www.crabsec.ee

CrabSec on nutitelefoni rakendust, millega saab saata turvafirma patrulli kodu kontrollima, kuid kodu või väike äri valvesüsteem on andnud omaniku telefonile häireteate. CrabSec rakenduses saab patrulli tellija valida turvafirmade vahel sõltuvalt kliendi eelistustest reageerimise kiiruse, hinna või mõne muu kriteeriumi osas. CrabSec telefonirakendus annab omakorda turvafirmadele võimaluse oluliselt efektiivsemalt rakendada turvapatrulle.

VisitTallinn virtuaalreaalsuse video

VR-tehnoloogia annab võimaluse spetsiaalsete prillide ja audiovisuaalsete lahenduste abil kogeda ehedat kohalolekuemotsiooni vaataja asukohast sõltumata.  Videos viiakse vaataja jalutama Tallinna vanalinna. Giidi juhendamisel saab külastada kaheksat kaasahaaravat kohta vanalinnas just sellises järjekorras nagu vaataja seda ise soovib. Kohtadeks on valitud näiteks Raekoja plats, Meistrite hoov, Raeapteek, Toomkirik. Video, mis filmiti  GoPro Omni kaameraga, kestuseks kokku on 8:29 minutit. 

inventory.com

 www.inventory.com

Inventory.com on online tööstustoodete kataloog ja tellimiskeskkond, mis annab võimaluse tootjal ja tellijal lihtsalt ja kiirelt omavahel suhelda. Eesmärgiks on luua online äirlt-ärile(B2B) kataloog tööstustoodetega kauplejatele üle kogu Euroopa. Meie missiooniks on tõsta väikeettevõtete nähtavust ja konkurentsivõimet Euroopa turul, luues selleks tõhusad tingimused läbi meie keskkonna. Inventory.com lahendus indekseerib ära kõik ladudes saada olevad tööstuskomponendid. Tegemist on tehniliste artiklite andmebaasiga alates liimidest-lakkidest, kruvidest ja mutritest kuni lauajalgade, valgustite, hüdraulika ja pumpadeni.

 

Smart Load Solutions

 smartloadsolutions

Smart Load Solutions on välja töötanud Themo termostaadi, mis muudab fundamentaalselt, kuidas põrandakütted elektrit tarbivad. Vanad põrandakütte termostaadid kulutavad kuni 8€ ruutmeetri kohta rohkem raha, kui nad seda teha võiksid. Seetõttu olemegi väljaarendanud Themo termostaadi, mis Sinu põranda kütmisel suhtleb ka Sinu kohaliku elektrituruga.

Õpilasfirma Portwa

portwa.ee

Õpilasfirma Portwa on Tallinna 21. Koolist ning tegeleb kompaktsete ja stiilsete rahakottide tootmisega. Ettevõtte eesmärgiks on muuta inimeste elu lihtsamaks ning mugavamaks, väga laialdases kasutuses olevat toodet nagu rahakotti, moderniseerides. 

Õpilasfirma Lämp

 www.facebook.com/oflamp/

Õpilasfirma Lämp meisterdab stiilipuhtaid ning hubase valgusega lampe, mis sobivad nii modernsesse linnakorterisse kui maalähedasse talumajja. Tootevalikus on kaks mudelit: Eestimaa puidust põrandalamp Majakas ning omanäoline pakklamp Poi. Lämbi valgustid annavad ruumile hinge olles ühteaegu nii disainielement kui ka vahva valguskiir pimedal ajal.

Õpilasfirma Laps kooli

 www.lapskooli.ee

Õpilasfirma on loomas kokkuleppevedude platvormi, kus lapsevanemad saavad omavahel ära jagada kõik oma hommikused koolisõidud. Teenust kasutades saavad lapsevanemad säästa ennast igapäevaselt laste kooli sõidutamisest või leida oma lapsele uus mugavam viis kooli minemiseks ühistranspordi asemele. Teiste vanemate lapsi kooli viies võidab lapsevanem aega kooliesiste ummikuste vähenemise näol ja teenib iga peale võetud lapse eest punkte, mida saab vanem hiljem kasutada oma lapse tasuta sõitma panemiseks.

Õpilasfirma Weiv

 www.facebook.com/ofweiv/

Tallinna 21. Kooli õpilasfirma Weiv toodab disainseepe, mis toimivad kui tavalised seebid, kuid on tarretisliku tekstuuriga. Selliseid seepe Eestis palju ei leidu. Hetkel on valikus 9 erineva lõhnaga seepi.

Õpilasfirma Chabble

 www.facebook.com/ofchabble/

Tallinna 21. Kooli õpilasfirma Chabble. Ettevõteon  esmakordselt Eestisse toonud Taiwanist alguse saanud bubble tea. Bubble tea on rohelise tee baasil karastusjook, mille teevad eriliseks naturaalsed puuviljapüreesiirupid ja huvitavad tapiocapärlid. Bubble tea'd eristab teistest teebaasil karastusjookidest selle eriline valmistusviis, mis hõlmab joogi jõulist raputamist.

Õpilasfirma Leivapoisid

 www.facebook.com/leivapoisid/

Õpilasfirma Leivapoisid toodab nostaligilist leivasuppi vanaema retsepti järgi. Lisaks klassikalisele, rosinate ja kaneeli leivasupile, on lisandunud veel 100% Eesti toorainetest koosnev leivasupp õunte ja meega ning Vegan leivasupp pirniga. Tõeline klassika uues kuues! 

Õpilasfirma Festera

 festera.ee

Hugo Treffneri gümnaasiumi (HTG) õlilasfirma tooteks on prügikastid, mis mikroobide toimel lagundavad biojäätmeid, paberit ning pappi. Sellele aitavad kaasa ka küttekeha ning õhusüsteem. Keskmine Eesti pere peab Festeraga biojäätmeid välja viima kord 2-3 kuu jooksul. 

Õpilasfirma Crufty

www.crufty.ee

Õpilasfirma meeskonna moodustavad Reaalkooli abituriendid. Firma kunsti veebipoest leiab ainulaadseid kunstiteoseid, mis sobivad suurepäraselt nii erilise kingi tegemiseks kui ka endale meelehea valmistamiseks.