INNOVATSIOONIPÄEVTallinna Innovatsioonipäeva raames toimub konverentsialal MiniEXPO, kus alustavad ettevõtted ja idufirmad  tutvustavad oma innovaatilisi tooteid ja teenuseid. MiniEXPOlt leiab säravaid start up'e ja parimaid õpilasfirmasid.

MiniEXPO eksponentidega saab tutvuda hommikukohvi ja lõunapausi ajal. 

Foxcademy

www.foxcademy.com

Foxcademy arendab interaktiivset õppeplatvormi keskkooliõpilastele. Tänu mängudele, elulistele näidetele, 3D mudelitele, graafikutele ja paljule muule muutub õppimine palju huvitavamaks ja mitmekülgsemaks! Samal ajal saavad õpetajad monitoorida õpilasi ja pakkuda analüütikal põhinevat individuaalset.

 

TransferFast

www.transferfast.eu 

https://www.facebook.com/TransferFast.eu/

Eesti idufirma TransferFast tuli turule uue finantsteenusega, mis võimaldab teha momentaanseid pankadevahelisi ülekandeid seitse päeva nädalas ja ööpäev läbi. Teenusega on tänaseks liitunud kuus Eesti suuremat panka. Ettevõte tegutseb Tehnopoli start up inkubaatoris.

Genosity

www.genosity.org 

www.facebook.com/genosity 

Genosity on noor Eesti ettevõte, mille eesmärk on tuua geneetika massidesse. Esimese sammuna arendatakse geenide testimise masinat, millega ka kümneaastane saaks uurida enda, oma pere või koduloomade geene. Esimese sihtturuna on nad valinud koolid, et muuta haridust rohkem praktiliseks ja huvitavaks. Tulevikus on masin rakendatav ka meditsiinis, toiduainetööstuses, veterinaarias ja kodus. 

Ampler Bikes

www.amplerbikes.com

https://www.facebook.com/amplerbikes/ 

 Ampler Bikes on Eestimaine elektrijalgrataste tootja kelle sihiks on luua jalgrattaid, mis teeniksid oma omanikke ning on kättesaadavad paljudele. Ettevõtte loojad usuvad mugavustsoonist väljaastumisesse ning ka nende väljakutsete vastuvõtmisesse, mida paljud väldivad. Kõik Ampler elektrijalgrattad on arendatud ja disainitud Eestis ning meie endi käte poolt komplekteeritud, säilitades kõrge tähelepanu ka igal väiksemal detailil. Ampler jalgrattad viivad sind kaugemale.

Weps

www.weps.ee 

https://www.facebook.com/getweps/ 

Weps on õpetanud arvutid inimese abita kodulehekülgi ehitama. Weps on esimene, kes on teinud kodulehe loomise sama lihtsaks kui on sõbraga rääkimine. Vastates 15-le küsimusele annad sa Wepsile kogu vajaliku info kodulehe loomiseks. Analüüsides sekundite jooksul tuhandeid lahendusi, ehitab Weps su kodulehe hetkega. Weps on vastu võetud Tehnopoli Startup Inkubaatorisse, kaasates 10 000€ väärtuses teadmisi ja mentorlust. 

Smart Load Solutions

 www.smartloadsolutions.eu

https://www.facebook.com/smartloadsolution/

Smart Load Solutions on Mektory Startup Konkursi võitja aastast 2014. Nende idee on teha elektrivõrgud targaks, ning seeläbi säästa tarbijate raha ja loodust. Oma esimese tegevusaastaga on nad kaasanud esimese investeeringu, ning nende lahendus on kasutusel mitmes Eesti hüdroelektrijaamas ja tehases. Hetkel arendavad nad oma toodet Mektory keskuses.

Helpific

www.helpific.com

https://www.facebook.com/Helpific/ 

Helpific on veebipõhine tugikeskkond, mille kaudu erivajadustega inimesed saavad tellida vabatahtlikke abistajaid või tasulisi teenuseid. Helpific on inimeselt inimesele lahendus, aidates luua tugevamaid kogukondi.  

Kangelasliku missiooniga Helpific on jõudnud Ajujaht 2016 äriideede konkursil top 30 ning Chivas The Venture Eesti finaali top 5 hulka. Helpific on Vabatahtliku Tegevuse Võrgustiku liige ning liitunud Mitmekesisuse Kokkuleppega.

SprayPrinter

sprayprinter.com 

https://www.facebook.com/SprayPrinter 

SprayPrinter on vahend, millega saab trükkida pildi oma nutitelefonist seinale. Selle jaoks on vaja telefoni äppi, valida sobiv kujutis ja kinnitada SprayPrinter aerosoolvärvipurgile. Ja juba võidki alustada enda, oma kassi või Batmani trükkimist seinale. Pildi õnnestumise tagab see, et nutitelefonis olev rakendus jälgib pidevalt printeri asukohta ning pihustab värvi ainult selleks ettenähtud kohtadele. Spreipurgile kinnitatud seadet liigutatakse oma käega tänu millele saab kasutaja ise kontrollida pildi valmimise protsessi.

Veljegrill

 https://www.facebook.com/veljegrill/ 

http://veljegrill.weebly.com/

Veljegrill on söegrill, mis on valmistatud käsitööna amortiseerunud veljest. Idufirma VeljeGrill on käivitatud Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkursi ja arengu-programmi ENTRUM raames.

ÕF PU:LIPS

http://puulips.eu/

https://www.facebook.com/puulips/

ÕF Puulips on Pirita Majandusgümnaasiumi õpilasfirma, kus käsitööna valmivad, kvaliteetsest puidust eksklusiivsed lipsud, mis püüavad tähelepanu ja tõmbavad komplimente. Iga lips on valmistatud ühe käsitöömeistri poolt, see muudab iga lipsu eristuvaks ja annab sellele unikaalse mustri. Õpilasfirma eesmärk on populariseerida puidu kasutust moedisainis ja luua lipsu näol Eestile omapärane visiitkaart, mida kõik maailmas tunneksid.

ÕF Spoony

 https://www.facebook.com/OFSpoony/

Vanalinna Hariduskolleegiumi ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilasfirma Spoony toodab šokolaadikuubikuga lusikaid, mida kuumas piimas lahustades saab mõnusa šokolaadijoogi! 

ÕF Tags

 http://www.tags.ee/

TAGs on Tallinna 21. Kooli õpilasfirma, mis tegeleb ürituste piletite vahendamisega eraklientide vahel. Seega kui kellelgi on mõnele üritusele pilet üle, siis saab selle kuulutusena panna www.tags.ee lehele, kust kaudu soovijad saavad müüjaga ühendust võtta ning pileti ära osta. Teenuse eesmärgiks on viia kokku pakkuja ning ostja ja lisaks sellele kajastada ka erinevaid meelelahutusüritusi, et kodulehe külastajatel oleks pidevalt võimalik jälgida uut informatsiooni Eesti meelelahutusmaastikul toimuva kohta.

ÕF Cordguard

 https://www.facebook.com/cordguard

ÕF CordGuard on nelja Tallinna 21. Kooli gümnasisti loodud õpilasfirma. Firma toodab 3D printeriga juhtmekaitsmeid nutitelefonide laadimisjuhetele, mis hoiavad ära nende otste katki mineku ning seetõttu juhtme ebafunktsionaalseks muutumise.

PRAP

prap.me

 

 Praegu on muusikatööstuse produktsioonide suurimaks mureks viimase hetke muudatused, kommunikatsiooni vead ning sellest tulenev aja ja raha kulu. Meelelahutuse äri on väga spetsiifiline ning traditsiooniline valdkond, millele ei ole siiani sobinud meie jaoks tavaliseks muutunud info vahetamise kanalid (google drive, email). Selle jaoks otsustati luua PRAP'i, mis on veebi põhine produktsiooni assistent. Tööriist, mis võimaldab bändidel, mänedžeridel ning tehnilise poole eest vastutajatel vahetada omavahel informatsiooni, kaotada ära ebavajaliku paberitöö ning säästa aja ja tekkinud vigade kuludest.

HOIAME KOKKU

www.energiasääst.ee

www.hoiamekokku.ee 

Hoiame Kokku Grupp OÜ on mitmekülgseid energiasäästulahendusi pakkuv ettevõte. Valdkonna spetsialistidest koosnev meeskond suudab leida just Teile sobivad elektri-, vee-, valguse- ja küttesäästmis- ning monitoorimislahendused. Ettevõte arendab välja seadet, millega on võimalik saada mistahes infot mistahes mõõtjast mistahes teed pidi mistahes tarkvarasse. Pakutakse võtmed kätte terviksüsteemi, mis on plug&play, turvaline ja mõistliku hinnaga. Kliendil pole vaja teha suuri investeeringuid olemasoleva süsteemi välja vahetamiseks või uuendamiseks. Reaalajas monitoorimine, andmete visualiseerimine ja graafiline analüüs, automaatsed alarmid, raportid ja arveldus on vaid mõningad funktsioonid pakutavas süsteemis.

AMOOR

www.ampstukk.ee 

Ampstükk on mahedad toorbatoonid. 100% muretu maiustamine! Tegemist on uue lähenemisega Eesti toiduainetööstuses: maiustused valmivad külmpressi meetodiga ja ilma lisatud suhkruta. Saadaval hästivarustatud Eesti poodides.

 

Õpiveeb

www.opiveeb.ee 

Õpiveeb soovib muuta õpetaja elu lihtsamaks ja õppimist huvitavamaks. Ettevõte arendab veebikeskkonda õpetajatele ja õpilastele, kus jagada õppematerjale, teha interaktiivseid harjutusi ja kontrolltöid. Õpetaja saab Õpiveebis taaskasutada teiste õpetajate õppematerjale - nii veebist kogutud kui ise loodud. Kõik Õpiveebi tööriistad on eestikeelsed ja Eesti riiklikust õppekavast lähtuvad. Õpiveeb asub pilves ja sinna pääseb ligi igast lauaarvutist, sülearvutist või nutiseadmest. 

Skillific

 www.skillific.com 

 www.facebook.com/skillific

Skillific on tehisintellekti sugemetega oskustepõhine talendiotsingumootor, mis leiab kõikvõimalikest allikatest üles ja valib välja tööandja vajadustega kõige paremini sobivad kandidaadid. 

3DPrinterOS

https://www.3dprinteros.com/pricing/

 https://www.facebook.com/3dprinteros

Mida teeksid Sina, kui saaksid oma kodus toota kõike, mida hing ihaldab? Kunagi ulmefilmide pärusmaale kuulunud 3D-printimine on nüüdseks käegakatsutav reaalsus: nii, nagu Microsoft lihtsustas kunagi arvutitega tegevust, paneb 3DprinterOS nüüd omavahel sünkroonis töötama arvutitega ka pilve- ja printerisüsteemid. 

3D printimist rakendatakse kõikjal: ehitusest tööstuseni, biotehnoloogiast moe ja hariduseni. 3DPrinterOS on eemaldanud tülikad vaheetapid, muutes keerulise 3D printimise tehnika kasutaja jaoks imelihtsaks, nii et isegi lapsed oskavad seda kasutada. 

 

MAGCAB

www.magcab.ee

Innovaatilised Magcab juhtmed muudavad telefoni laadimise lihtsaks ja nutikaks.Magentiga juhe tagab mugavuse, turvalisuse ja pakub lahendust juhtmete rebenemisele. Praegu on saadaval Lightning versioon ehk iPhone’ile, kuid peagi lisandub ka Micro-USB versioon Android telefonidele. 

Source

www.source.ee

Source – ajakohane tsenseerimata info otse allikast.

Asukohapõhine kommunikatsiooniplatform, mis võimaldab suhelda ümbritsevate inimestega neid tundmata. Source fookus on anda kõigile võimalikult lihtne viis oma mõtteid maailmaga jagada, keskendudes seejuures ideele, mitte autori identiteedile.