INNOVATSIOONIPÄEVPuhtad seinad, hoidke alt - Eesti idufirma Sprayprinter sai ühisrahastusest raha kokku

Eesti idufirma Spraypirnter, mis teeb Tartus nutikaid seinale joonistamise aerosoolvärve, mida saab mobiilist juhtida, sai ühisrahastuse saidil Indiegogo soovitud rahasumma kokku, et seinalejoonistamise automatiseerimist laiemalt edasi arendada.

“Mul on hea meel, et turg nõustub meiega, et me arendame vägevat ja murrangulist asja,” rõõmustab SprayPrinteri müügijuht Richard Murutar juba praegu osaks saanud rahvusvahelise edu üle.

18. jaanuaril alustas Tartu idufirma SprayPrinter rahvusvahelist Hooandja-tüüpi kampaaniat, mille eesmärk on leida firmale toetajaid, kes hiljem saavad endale ka toote.  Esimesed 50 SprayPrinterit müüdi maha 24 tunniga.

Esialgne eesmärk oli koguda 20 000 dollarit, ent nüüd on see ületatud rohkem kui 126 protsendi ulatuses ja aega on veel 12 päeva. Kokku on toetajaid 24 riigist, nendest üle poole Ameerikast ja veerand Eestist.

SprayPrinter jõudis Londonis rahvusvahelisel idufirmade konkursil TechCrunch Disrupt kümne parima hulka. Tänu sellele ootab tiimi juba sel laupäeval ees reis San Franciscosse tehnoloogiamaailma n-ö Oscaritele ehk 9. Crunchiede auhinnatseremooniale. SprayPrinteril on võimalus näidata loodud toodet tehnoloogiamaailma koorekihile, mis on kahtlemata suur tunnustus.

Crunchiede nominentide hulgas on teiste seas Transferwise, Mark Zuckerberg ja Uber.

SprayPrinteri meeskond alustas tegevust möödunud aasta oktoobris.

Praeguseks on idufirma läbinud Tartu Teaduspargis Buildit'i kiirendusprogrammi, võitnud Prototroni prototüüpimise konkursi ning osaleb  Ajujahil koos kõigi teiste top30 ettevõtetega.

“Prototroni komisjon otsustas rahastada SprayPrinterit, sest see ühendab loomingulisuse ja keerukad tarkvara algoritmid, luues täiesti unikaalse mehhatroonika toote,” rääkis Prototroni rahastu juht Siim Lepisk SprayPrinteri kohta.

Seinaprinter on  pälvinud ka palju rahvusvahelise meedia tähelepanu - sellest on ilmunud artiklid nii vene, türgi, portugali, saksa, hispaania kui hiina keeles ning just valmis video Discovery Channeli saatele Daily Planet, rääkimata maailmakuulsatest tehnika- ja disainiblogidest nagu Designboom, Gizmag ja Gizmodo.

Sisekujundaja Martti Ruusi sõnul pelgas ta esialgu, et SprayPrinter võtab tema ala inimestelt töö ära. “Kuid ma sain aru, et tegelikult avab see uusi võimalusi seinte kujundamise jaoks ka disaineritele,” lisas ta.

Rahvusvahelisel kampaanial saab silma peal hoida siin.

Värskelt valminud Video Sprayprinterist.

Allikas