INNOVATSIOONIPÄEVMiniEXPOl saab näha, kuidas toimub pildi sisse minek - valminud on VisitTallinna virtuaalreaalsuse video

Tallinna vanalinnas jalutamise elamust on nüüd võimalik kogeda ükskõik kus ja jagada ükskõik kellega läbi  VisitTallinna uue turundusvahendi  -  virtuaalreaalsuse  (VR) video. Virutaalreaalsuse videoga on võimalik tutvuda innovatsioonipäeva miniEXPO alal.

 
VR-tehnoloogia annab võimaluse spetsiaalsete prillide ja audiovisuaalsete lahenduste abil kogeda ehedat kohalolekuemotsiooni vaataja asukohast sõltumata.  Videos viiakse vaataja jalutama Tallinna vanalinna. Giidi juhendamisel saab külastada kaheksat kaasahaaravat kohta vanalinnas just sellises järjekorras nagu vaataja seda ise soovib. Kohtadeks on valitud näiteks Raekoja plats, Meistrite hoov, Raeapteek, Toomkirik. Video, mis filmiti  GoPro Omni kaameraga, kestuseks kokku on 8:29 minutit. 
 
Režisöör Rein Zobel tõdeb: "VisitTallinna VR on unikaalne projekt, mis segab kokku professionaalse 360-kraadi videotootmise interaktiivsusega. Seetõttu oli ka kogu tootmine justkui segu filmi ja videomängu tegemisest, mis ärgitas kogu meeskonda küsima uusi küsimusi ja välja mõtlema uusi lahendusi. Hoolimata uudsest tehnoloogiast on lõpptulemust mõnus vaadata ja see tekitab võimsa kohaloleku tunde."
 
Kuidas Tallinna virtuaalreaalsuses külastada?  Arvutikasutajad, kes omavad Oculus Rift või HTC Vive seadmeid, saavad VisitTallinna meediapangast (mediabank.visittallinn.ee)  laadida alla videofailid ning siseneda Tallinna vanalinna otse kodust või kontorist.  Virtuaalreaaluse videot saab Samsung Gear VR prillidega vaadata Tallinna Turismiinfokeskuses (Niguliste 2). 
 
Tallinna vanalinna VR-video tellis Tallinna Ettevõtlusameti turismiosakond. Projekti õnnestumisele aitas kaasa Tallinna Linnaplaneerimise Amet. Video teostas Fotoring OÜ. 
 
Mis on virtuaalreaalsus (VR)? 
Virtuaalreaalsus ehk tehistegelikkus on arvutiga loodud maailma ja objektide simulatsioon, mida inimene saab tajuda nägemis-, kompimis-, kuulmis- või lõhnameelte abil. Virtuaalreaalsuse kasutamisvõimalusi nähakse tulevikus enim tervishoius, hariduses, turismis ja disainis.  
 
Allikas: https://www.visittallinn.ee/est/turist/avasta-tallinna/uudised/aid-22832/pildi-sisse-minek-visittallinna-virtuaalreaalsuse-video-