Prototroni 10 tõusvat tähte on teie ees!
Sel korral oli 10 potensiaalikamat ideed välja sõeluda äärmiselt raske ja konkurents oli tihe - ideed uudsed ning meeskonnad väga motiveeritud, olles oma toote või teenusega turule jõudmise läbi mõelnud.
TOP20 meeskonnad läbisid nädalase Prototron TOP20 kiirendi, mille käigus räägiti, kuidas jõuda kiiresti esimeste maksvate klientideni, mida ootavad investorid ja millised on alternatiivseted rahastussvõimalusted ning korraldati ärimudeli töötuba.
Pineva sõelumisprotsessi käigus kohtusid 20 meeskonda kümnete mentorite, äriinglite ja investoritega ning valiti välja Prototroni kevadise vooru 10 parimat:
3D Creationist
Clipman
Elido Ambiance
Full Profile
Genosity
Hepta Group Energy
Novec
Sauna Climate
Shaperize
Shipitwise
Need 10 meeskonda pääsevad juba 14. aprillil oma ideed kaitsma Prototroni Ekspertkogu ette.
„Nagu tavaliselt, oli 10 parima valik väljakutse – valikus osales üle 20 mentori ja mitu tugevat meeskonda jäi 10 hulgast välja. Valisime need meeskonnad, kelle arengule me lähinädalatel oma rahalise toetuse ja mentorlusega kõige rohkem kaasa saame aidata. Väljajääjate hulgas oli mitu tugevat meeskonda, lahendamas olulisi probleeme, kuid need meeskonnad peaksid enne rahastuse saamist tegelema tänastelt mentorkohtumistelt saadud suunistega,” rääkis rahastu tegevjuht Siim Lepisk.
Kevadise vooru rahastuse saajad kuulutatakse välja 21. aprillil Tallinna Innovatsioonipäeval.
Prototroni eksperkogu liikmed on Priit Alamäe (Nortal), Jaak Raie (Tehnopol), Heiki Raadik (Swedbank), Jaanus Tamm (Defendec), Yrjö Ojasaar (Solon Partners), Andrus Oks (SmartCap), Margus Uudam (EstVCA) ja Madis Raukas (TTÜ).
2012. aastal Swedbanki, Tallinna Teaduspargi Tehnopol ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt asutatud rahastu Prototron eesmärgiks on toetada alustavaid ettevõtjaid ja leiutajaid rahaliselt esimese töötava tootenäidise ehk prototüübi väljatöötamisel. Prototroni rahastule on senistes taotlusvoorudes esitatud enam kui 1300 nutika idee, kokku on rahastatud 29 projekti enam kui 345 000 euro ulatuses.
15. märtsil lõppenud taotlusvoorus esitati rekordilised 207 ideed.